Minyanim

Minyanim in the 5 Towns

*Disclaimer: Sunday and Rosh Chodesh times may vary.

Lawrence

5:50 AM   Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

6:00 AM  Shaaray Tefila

6:10 AM  Beis Medrash Heichal Dovid

6:20 AM   Bais Medrash HaRav

6:20 AM  Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

6:30 AM  Beth Sholom

6:50 AM  Cong. Tifereth Zvi

7:00 AM  Shaaray Tefila

7:00 AM  Bais Avrohom Zev

7:00 AM  Bais Avrohom Zev of Lawrence

7:15 AM  Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

7:30 AM  Beis Medrash Heichal Dovid

7:30 AM  Beth Sholom

7:45 AM  Shaaray Tefila

7:55 AM  Mesivta Ateres Yaakov

8:00 AM  Bais Medrash HaRav

8:00 AM  Agudas Achim

8:30 AM  Beis Medrash Heichal Dovid

9:00 AM (Chol Hamoed )Bostoner Bais Medrash of Lawrence

9:30 AM Shaaray Tefila


Far Rockaway

5:50 AM (Library) Kneseth Israel (White Shul)

6:00 AM (Ezras noshim) Mesivta Chaim Shlomo

6:00 AM Bais Yaakov min haoyav

6:00 AM (Bais Medrash) Kneseth Israel (White Shul)

6:00 AM (Starts with Boruch SheAmar) Yeshiva Shor Yoshuv

6:00 AM Ahavas Chessed

6:05 AM Young Israel of Far Rockaway

30 minutes before Netz [~6: 12 AM] Yeshiva Derech Ayson, Yeshiva of Far Rockaway

30 minutes before Netz [~6: 12 AM]

Agudath Israel of Long Island

6:15 AM  Agudath Israel of Bayswater

20 minutes before Netz [~6: 22 AM](but not before 6:00 if too early 6:10) Aish does

6:30 AM Khal Chesed Ve’emes

6:30 AM Yeshiva Ateres Shimon

6:30 AM  Kehilas Jakob

6:35 AM  Agudath Israel of Long Island

6 minutes before Netz [~6:36 AM] (Barchu is 6 minutes before Netz)  Yeshiva Bnei Torah

6:40 AM  Bais Medrash Ateres Yisroel

6:40 AM   Cong. Shomrei Shabbos

6:40 AM   Khal Bais Shmuel

6:50 AM  Agudath Israel of Bayswater

6:50 AM (when Netz is after 7:20, it will be pushed off to half an hour
before Netz)  Kollel Avreichim

6:50 AM  Agudath Israel of Long Island

6:55 AM (Bais Medrash)  Kneseth Israel (White Shul)

7:00 AM  Young Israel of Far Rockaway

7:00 AM   K’hal Machzikei Torah

7:00 AM (Starts with Boruch SheAmar)  Yeshiva Shor Yoshuv

20 minutes after Netz [~7: 02 AM] Bais Medrash Cholov U Dvash

7:05 AM  Ahavas Chessed

7:10 AM  Bais Yaakov min haoyav

7:15 AM  K’hal Vayoel Moshe D’Satmar

7:15 AM  Kehilas Jakob

7:15 AM  Bais Medrash Cholov U Dvash

7:15 AM  Agudath Israel of West Lawrence

7:15 AM (Sept-June, Barchu 7:25) Yeshiva Bnei Torah

7:25 AM (ezras noshim)  Mesivta Chaim Shlomo

7:30 AM  HILI Bais Medrash

7:30 AM  Mesivta Chaim Shlomo

7:30 AM  Yeshiva Ateres Shimon

7:30 AM  Agudath Israel of Long Island

7:30 AM  Aish does

7:30 AM  Cong. Shomrei Shabbos

7:30 AM  Khal Bais Shmuel

7:35 AM  Yeshiva Darchei Torah

7:45 AM  alephwater

7:45 AM (Bais Medrash)  Kneseth Israel (White Shul)

7:45 AM  Yeshiva Derech Ayson, Yeshiva of Far Rockaway

7:45 AM (Starts with Boruch SheAmar)  Yeshiva Shor Yoshuv

8:00 AM  Agudath Israel of Bayswater

8:00 AM  Bais Medrash Ateres Yisroel

8:10 AM (Ezras Noshim)  Mesivta Chaim Shlomo

8:25 AM Khal Bais Shmuel Abba (R Katz)

8:30 AM  Bais Yaakov min haoyav

8:30 AM  Yeshiva Ateres Shimon

8:45 AM (Bais Medrash)  Kneseth Israel (White Shul)

9:00 AM (old timers minyan)  alephwater

9:00 AM (main shul)  Mesivta Chaim Shlomo

9:00 AM  Bais Medrash Cholov U Dvash

9:15 AM (Library)  Kneseth Israel (White Shul)

9:20 AM  Bais Yaakov min haoyav


Cedarhurst

5:50 AM   Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

6:00 AM   Agudath Israel of the Five Towns

6:00 AM   Bais Medrash of Cedarhurst

6:00 AM   Oakland avenue bais medresh

6:00 AM   Alter chanoch

6:15 AM   Shaare emunah

6:20 AM   Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

6:20 AM   Bais Tefilah

6:20 AM   Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

6:20 AM   Chofetz Chaim Torah Center

6:30 AM   Beth Sholom

6:30 AM   Chabad of the Five Towns

6:50 AM   Cong. Tifereth Zvi

7:00 AM   Bais Medrash of Cedarhurst

7:15 AM   Bais Tefilah

7:15 AM   Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

7:30 AM   Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

7:30 AM   Beth Sholom

7:40 AM   Oakland avenue bais medresh

7:55 AM   Mesivta Ateres Yaakov

8:00 AM   Shaare emunah

8:00 AM   Bais Medrash of Cedarhurst

8:00 AM   Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

8:25 AM   Alter chanoch

9:15 AM   Oakland avenue bais medresh

Woodmere

6:00 AM   Bais Medrash of Cedarhurst

6:00 AM  Oakland avenue bais medresh

6:00 AM  BAIS EPHRAIM YITZCHOK

6:00 AM  alter chanoch

6:00 AM   Young Israel of Woodmere

6:10 AM   Congregation Aish Kodesh

6:15 AM   shaare emunah

25 minutes before Netz [~6: 17 AM] Young Israel of Woodmere

6:20 AM   Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

6:20 AM   Bais Tefilah

6:20 AM   Chofetz Chaim Torah Center

6:30 AM    Young Israel of Woodmere

6:55 AM    Congregation Aish Kodesh

7:00 AM    Bais Medrash of Cedarhurst

7:00 AM    BAIS EPHRAIM YITZCHOK

7:00 AM  (Daf 6:10am)  Bais Ephraim Yitzchok

7:00 AM    Young Israel of Woodmere

7:00 AM    Yeshiva Gedolah of the Five Towns

7:15 AM    Bais Tefilah

7:30 AM    Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

7:30 AM    Young Israel of Woodmere

7:35 AM    Congregation Aish Kodesh

7:35 AM    Yeshiva Gedolah of the Five Towns

7:40 AM    Oakland avenue bais medresh

8:00 AM    shaare emunah

8:00 AM    Bais Medrash of Cedarhurst

8:00 AM    Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

8:00 AM    Young Israel of Woodmere

8:25 AM     alter chanoch

8:30 AM     Young Israel of Woodmere

9:00 AM    Young Israel of Woodmere

9:15 AM    Oakland avenue bais medresh

Hewlett

6:20 AM    Congregation Anshei Chesed

6:30 AM     Young Israel of Hewlett

7:00 AM    Yeshiva Gedolah of the Five Towns

7:35 AM    Yeshiva Gedolah of the Five Towns

7:55 AM  (in Yeshiva)   Yeshiva of South Shore

North Woodmere

6:15 AM    Ohr Torah

6:20 AM    Young Israel of North Woodmere

6:55 AM    Bais Haknesses of North Woodmere

 

5:50 AM Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

5:50 AM (Library) Kneseth Israel (White Shul)

6:00 AM Shaaray Tefila

6:00 AM (Ezras noshim) Mesivta Chaim Shlomo

6:00 AM Bais Yaakov min haoyav

6:00 AM (Bais Medrash) Kneseth Israel (White Shul)

6:00 AM (Starts with Boruch SheAmar) Yeshiva Shor Yoshuv

6:00 AM Ahavas Chessed

6:00 AM Agudath Israel of the Five Towns

6:00 AM Bais Medrash of Cedarhurst

6:00 AM Oakland avenue bais medresh

6:00 AM Alter Chanoch

6:00 AM Bais Medrash of Cedarhurst

6:00 AM Oakland avenue bais medresh

6:00 AM Bais Ephraim Yitzchok

6:00 AM Young Israel of Woodmere

6:05 AM Young Israel of Far Rockaway

6:10 AM Beis Medrash Heichal Dovid

6:10 AM Congregation Aish Kodesh

6:15 AM Agudath Israel of Bayswater

6:15 AM Ohr Torah

6:15 AM Shaare Emunah

6:20 AM Bais Medrash HaRav

6:20 AM Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

6:20 AM Bais Tefilah

6:20 AM Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

6:20 AM Chofetz Chaim Torah Center

6:20 AM Congregation Anshei Chesed

6:20 AM Young Israel of North Woodmere

6:25 AM Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

6:30 AM Chabad of the Five Towns

6:30 AM Khal Chesed Ve’emes

6:30 AM Yeshiva Ateres Shimon

6:30 AM Kehilas Jakob

6:30 AM Beth Sholom

6:30 AM Young Israel of Hewlett

6:30 AM Young Israel of Woodmere

6:35 AM Agudath Israel of Long Island

6:40 AM Bais Medrash Ateres Yisroel

6:40 AM Cong. Shomrei Shabbos

6:40 AM Khal Bais Shmuel

6:50 AM Cong. Tifereth Zvi

6:50 AM Agudath Israel of Bayswater

6:50 AM (when Netz is after 7:20, pushed off to ½ hour before Netz) Kollel Avreichim

6:50 AM Agudath Israel of Long Island

6:55 AM Bais Haknesses of North Woodmere

6:55 AM Congregation Aish Kodesh

6:55 AM (Bais Medrash) Kneseth Israel (White Shul)

7:00 AM Shaaray Tefila

7:00 AM Bais Avrohom Zev of Lawrence

7:00 AM Young Israel of Far Rockaway

7:00 AM K’hal Machzikei Torah

7:00 AM (Starts with Boruch SheAmar) Yeshiva Shor Yoshuv

7:00 AM Yeshiva Gedolah of the Five Towns

7:00 AM Bais Medrash of Cedarhurst

7:00 AM (Daf 6:10am) Bais Ephraim Yitzchok

7:00 AM Young Israel of Woodmere

7:05 AM Ahavas Chessed

7:10 AM Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

7:10 AM Bais Yaakov min haoyav

7:15 AM  K’hal Vayoel Moshe D’Satmar

7:15 AM Kehilas Jakob

7:15 AM Bais Medrash Cholov U’Dvash

7:15 AM Agudath Israel of West Lawrence

7:15 AM (Sept-June, Barchu 7:25) Yeshiva Bnei Torah

7:15 AM Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

7:15 AM Bais Tefilah

7:20 AM Kneseth Israel (White Shul)

7:25 AM (ezras noshim) Mesivta Chaim Shlomo

7:30 AM HILI Bais Medrash

7:30 AM Mesivta Chaim Shlomo

7:30 AM Yeshiva Ateres Shimon

7:30 AM Agudath Israel of Long Island

7:30 AM Cong. Shomrei Shabbos

7:30 AM Khal Bais Shmuel

7:30 AM Beis Medrash Heichal Dovid

7:30 AM Beth Sholom

7:30 AM Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

7:30 AM Beth Sholom

7:30 AM Young Israel of Woodmere

7:35 AM Yeshiva Darchei Torah

7:35 AM Congregation Aish Kodesh

7:35 AM Yeshiva Gedolah of the Five Towns

7:40 AM Oakland Avenue Bais Medresh

7:45 AM Shaaray Tefila

7:45 AM (Bais Medrash) Kneseth Israel (White Shul)

7:45 AM Yeshiva Derech Ayson, Yeshiva of Far Rockaway

7:45 AM (Starts with Boruch SheAmar) Yeshiva Shor Yoshuv

7:55 AM (in Yeshiva) Yeshiva of South Shore

7:55 AM Mesivta Ateres Yaakov

8:00 AM Agudath Israel of Bayswater

8:00 AM Bais Medrash Ateres Yisroel

8:00 AM Bais Medrash HaRav

8:00 AM Agudas Achim

8:00 AM Shaare Emunah

8:00 AM Bais Medrash of Cedarhurst

8:00 AM Kehillas Bais Yehudah Tzvi of Cedarhurst (Red Shul)

8:00 AM Young Israel of Woodmere

8:05 AM (New Bais Medrash) Kneseth Israel (White Shul)

8:10 AM (Ezras Noshim) Mesivta Chaim Shlomo

8:25 AM Alter Chanoch

8:25 AM Khal Bais Shmuel Abba (R Katz)

8:30 AM Young Israel of Woodmere

8:30 AM Beis Medrash Heichal Dovid

8:30 AM Bais Yaakov min haoyav

8:30 AM Yeshiva Ateres Shimon

8:30 AM Kneseth Israel (White Shul)

8:45 AM Bais Ment

8:45 AM (Bais Medrash) Kneseth Israel (White Shul)

9:00 AM (main shul) Mesivta Chaim Shlomo

9:00 AM Bais Medrash Cholov U’Dvash

9:00 AM Young Israel of Woodmere

9:15 AM Oakland Avenue Bais Medresh

9:15 AM (Library) Kneseth Israel (White Shul)

9:20 AM Bais Yaakov min haoyav

9:30 AM Shaaray Tefila

By Town ( All of the 5 Towns)

CEDARHURST

1:30 PM Harborview Capital Partners 

1:30 PM 333 Pearsall Ave Weekday Minyan Mincha 

1:30 PM Mesivta Of Long Beach 

1:45 PM Lifehouse Minyan (112 Spruce Street Minyan) 

1:45 PM 123 Grove Ave. Minyan 

2:05 PM Grandell Rehabilitation & Nursing Center 

3:00 PM Judaica Plus

FAR ROCKAWAY

 1:35 PM Kollel Avreichim Mincha

1:35 PM Yeshiva Shor Yoshuv Mincha

1:30 PM Yeshiva Darchei Torah 

1:35 PM Khal Bais Shmuel Aba (R’ Katz)

1:35 PM Yeshiva of Far Rockaway 

1:45 PM Agudath Israel Of Long Island 

2:00 PM Yeshiva Darchei Torah

2:15 PM Yeshiva Siach Yitzchok 

2:15 PM Young Israel of Far Rockaway 

2:15 PM Yeshiva of Far Rockaway 

2:15 PM K`Hal Chesed V`Emes (1037 Bay 24th St.) 

2:45 PM Agudath Israel Of Long Island 

2:45 PM Yeshiva Zichron Aryeh (1213 Bay 25th St.) 

LAWRENCE

2:00 PM 5 Towns Judaica

2:10 PM Mesivta Ateres Yaakov 

WOODMERE

1:30 PM Yeshiva Nishmas Hatorah 

1:35 PM National Health Care (20 E. Sunrise Highway) 

1:45 PM Yeshiva Gedolah Of Five Towns

1:50 PM The Premier

2:45 PM Yeshiva Gedolah Of Five Towns 

2:45 PM Young Israel Of Woodmere 

4:00 PM Young Israel of Woodmere

6:30 PM Young Israel of Woodmere

INWOOD

1:40 PM Yeshiva Ketana Of Long Island 

2:00 PM Elite Caterers (433 Doughty Blvd) 

2:00 PM Newtel Office Minyan (123 Doughty Blvd) 

HEWLETT

1:45 PM Comprehensive Healthcare (1800 Rockaway Ave., Hewlett)

By Time ( All of the 5 Towns)

1:30 PM Harborview Capital Partners 

1:30 PM 333 Pearsall Ave Weekday Minyan Mincha 

1:30 PM Yeshiva Darchei Torah 

1:30 PM Mesivta Of Long Beach 

1:30 PM Yeshiva Nishmas Hatorah 

1:35 PM Kollel Avreichim Mincha

1:35 PM Yeshiva Shor Yoshuv Mincha

1:35 PM Khal Bais Shmuel Aba (R’ Katz)

1:35 PM Yeshiva of Far Rockaway 

1:35 PM National Health Care (20 E. Sunrise Highway) 

1:40 PM Yeshiva Ketana Of Long Island 

1:45 PM Lifehouse Minyan (112 Spruce Street Minyan) 

1:45 PM 123 Grove Ave. Minyan 

1:45 PM Yeshiva Gedolah Of Five Towns

1:45 PM Agudath Israel Of Long Island 

1:45 PM Comprehensive Healthcare (1800 Rockaway Ave., Hewlett)

1:50 PM The Premier

2:00 PM Elite Caterers (433 Doughty Blvd) 

2:00 PM Newtel Office Minyan (123 Doughty Blvd) 

2:00 PM Yeshiva Darchei Torah

2:00 PM Rockville Centre 

2:00 PM 165 N Village Ave Suite 126, Rockville Centre 

2:00 PM Mesivta Of Long Beach 

2:00 PM 5 Towns Judaica

2:05 PM Grandell Rehabilitation & Nursing Center 

2:10 PM Mesivta Ateres Yaakov 

2:15 PM Yeshiva Siach Yitzchok 

2:15 PM Young Israel of Far Rockaway 

2:15 PM Yeshiva of Far Rockaway 

2:15 PM K`Hal Chesed V`Emes (1037 Bay 24th St.) 

2:45 PM Yeshiva Gedolah Of Five Towns 

2:45 PM Young Israel Of Woodmere 

2:45 PM Agudath Israel Of Long Island 

2:45 PM Yeshiva Zichron Aryeh (1213 Bay 25th St.) 

3:00 PM Judaica Plus

4:00 PM Young Israel of Woodmere

6:30 PM Young Israel of Woodmere

FAR ROCKAWAY

8:00 PM The White Shul

8:15 PM (Bais Medrash Koton /till end of the school year) Mesivta Chaim Shlomo

8:15 PM Cong. Knesseth Meir

8:30 PM Rabbi Blumenkrantz

8:30 PM Yeshiva Derech Ayson, Yeshiva of Far Rockaway

8:45 PM Agudath Israel of Long Island

8:45 PM Yeshiva of Far Rockaway

9:00 PM Agudath Israel of West Lawrence

9:00 PM Yeshiva Shor Yoshuv

9:15 PM Agudath Israel of Bayswater

9:15 PM Yeshiva Shor Yoshuv

9:15 PM Agudath Israel of Long Island

9:30 PM K’hal Machzikei Torah

9:45 PM Khal Chesed Ve’emes

9:45 PM K’hal Vayoel Moshe D’Satmar

9:45 PM Mateh Zevulun

9:45 PM The White Shul

10:00 PM Yeshiva Shor Yoshuv

10:00 PM Agudath Israel of Bayswater

10:00 PM Yeshiva Ateres Shimon

10:00 PM Agudath Israel of Long Island

10:00 PM Yeshiva of Far Rockaway

10:00 PM Yeshiva Bnei Torah

10:15 PM (Only until the end of the school year) Mesivta Chaim Shlomo

10:15 PM Kollel Avreichim

10:30 PM Agudath Israel of Long Island

10:45 PM (at Night Kollel – Ner Yitzchak) HILI Bais Medrash

 LAWRENCE

8:00 Bais Medrash Heichal Dovid

8:15 PM Young Israel of Lawrence-Cedarhurst

8:30 PM Bais Medrash of Harborview

9:00 PM Yeshiva Shor Yoshuv

9:15 PM Sharey Tefillah

9:15 PM Yeshiva Shor Yoshuv

9:15 PM Young Israel of Lawrence-Cedarhurst

9:30 PM Beis Medrash Heichal Dovid

9:45 PM Mesivta Ateres Yaakov

10:15 PM Young Israel of Lawrence-Cedarhurst

10:40 PM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

11:00 PM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

11:20 PM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

11:40 PM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

12:00 AM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

 CEDARHURST

8:00 PM Congregation Tifereth Zvi

8:10 PM Shaare Emunah

8:15 PM The Shteeble (Downstairs)

8:15 PM Young Israel of Lawrence-Cedarhurst

9:15 PM The Shteeble (Downstairs)

9:15 PM Young Israel of Lawrence-Cedarhurst

9:45 PM Kehillas BYT (Red Shul)

10:00 PM Bais Medrash of Cedarhurst (Shteeble)

10:15 PM Young Israel of Lawrence-Cedarhurst

 WOODMERE

8:05 PM Young Israel of North Woodmere

8:30 PM  The Premier

8:50 PM Bais Tefilah

9:00 PM Young Israel of Woodmere

9:15 PM Bais Medrash of Woodmere

9:15 PM Bais Ephraim Yitzchok

9:30 PM Young Israel of Woodmere

9:45 PM Yeshiva Gedola of 5 Towns

10:00 PM Young Israel of Woodmere

10:00 PM DRS High School

10:30 PM Yeshiva Gedola of 5 Towns

10:30 PM Young Israel of Woodmere

11:00 PM Young Israel of Woodmere

 

 HEWLETT

9:15 PM Young Israel of Hewlett

8:00 PM The White Shul

8:00 PM Congregation Tifereth Zvi

8:00 Bais Medrash Heichal Dovid

8:05 PM Young Israel of North Woodmere

8:10 PM Shaare Emunah-Cedarhurst

8:15 PM (Bai Medrash Koton /till end of the school year) Mesivta Chaim Shlomo

8:15 PM Cong. Knesseth Meir

8:15 PM The Shteeble (Downstairs)

8:15 PM Young Israel of Lawrence-Cedarhurst

8:30 PM Bais Medrash of Harborview

8:30 PM @The Premier

8:30 PM Rabbi Blumenkrantz

8:45 PM Agudath Israel of Long Island

8:45 PM Yeshiva of Far Rockaway

8:50 PM Bais Tefilah-Cedarhurst

8:50 PM Bais Tefilah-Woodmere

9:00 PM Agudath Israel of West Lawrence

9:00 PM Yeshiva Shor Yoshuv

9:00 PM Young Israel of Woodmere

9:15 PM Agudath Israel of Bayswater

9:15 PM Bais Medrash of Woodmere

9:15 PM Young Israel of Hewlett

9:15 PM The Shteeble (Downstairs)

9:15 PM Bais Ephraim Yitzchok

9:15 PM Yeshiva Shor Yoshuv

9:15 PM Sharey Tefillah

9:15 PM Agudath Israel of Long Island

9:15 PM Young Israel of Lawrence and Cedarhurst

9:30 PM Beis Medrash Heichal Dovid

9:30 PM Young Israel of Woodmere

9:30 PM K’hal Machzikei Torah

9:45 PM Khal Chesed Ve’emes

9:45 PM K’hal Vayoel Moshe D’Satmar

9:45 PM Mateh Zevulun

9:45 PM The White Shul

9:45 PM Yeshiva Gedola of 5 Towns

9:45 PM Mesivta Ateres Yaakov

9:45 PM Kehillas BYT (Red Shul)

10:00 PM Young Israel of Woodmere

10:00 PM Yeshiva Shor Yoshuv

10:00 PM DRS High School

10:00 PM Agudath Israel of Bayswater

10:00 PM Yeshiva Ateres Shimon

10:00 PM Agudath Israel of Long Island

10:00 PM Yeshiva of Far Rockaway

10:00 PM Yeshiva Bnei Torah

10:00 PM Bais Medrash of Cedarhurst (Shteeble)

10:15 PM (Only until the end of the school year) Mesivta Chaim Shlomo

10:15 PM Kollel Avreichim

10:15 PM Young Israel of Lawrence-Cedarhurst

10:30 PM Agudath Israel of Long Island

10:30 PM Yeshiva Gedola of 5 Towns

10:30 PM Young Israel of Woodmere

10:40 PM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

10:45 PM (at Night Kollel – Ner Yitzchak) HILI Bais Medrash

11:00 PM Young Israel of Woodmere

11:00 PM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

11:20 PM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

11:40 PM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

12:00 AM Bostoner Bais Medrash of Lawrence

WhatsApp Live Chat